Saturday, 18. May 2024.
Unsko-sanski kanton 15° C Clear Sky

18. Oktobra. 2018. Sport
Žalgiris upisao prvu pobjedu, Real Madrid preokretom do trijumfa
Prva četvrtina protekla je u podjednakoj igri obje ekipe, a nakon prvih deset mintua rezultat je glasio 19:19. Ipak, u drugoj četvrtini Litvanci su zaigrali sjajno, pa su na poluvrijeme otišli s prednošću od 14 poena razlike.

Žalgiris je u trećoj četvrtini faktički odlučio pitanje pobjednika nakon što su povećali prednost na 20 poena razlike, a do kraja meča Efes je samo uspio ublažiti poraz i spriječiti debakl na svom terenu.

Najbolji u pobjedničkoj ekipi bio je Davis sa 18 poena, dok je Simon s druge strane ubacio jedan manje.

U drugom meču Fenerbahče je na svom terenu porazio Khimki rezultatom 93:85.

Olympiakos je kao gost porazio Baskoniju rezultatom 85:80, a gostujuću pobjedu upisao je i prvak Evrope Real Madrid koji je sa 91:85 porazio Milano, nakon što su u drugom poluvremenu odigrali sjajno i preokrenuli rezultat.