Članovi Zajedničke komisije Parlamentarne skupštine BiH za evropske integracije sastaće se danas u Sarajevu sa šefom Delegacije EU u BiH Johanom Satlerom.
Sastanak će biti održan u zgradi zajedničkih institucija BiH u 11.30 sati, saopšteno je iz parlamenta BiH.
Predsjedavajući Komisije Nikola Lovrinović (HDZ BiH) rekao je Srni da je uglavnom riječ o informativnom sastanku.
“Do sastanka će doći na prijedlog gospodina Satlera. U planu je razgovor o 14 prioriteta, nastavku procesa, te posebno o formiranju parlamentarnog odbora za stabilizaciju i pridruživanje. Koliko ovog trenutka znam, riječ je uglavnom o informativnom sastanku”, naveo je Lovrinović.
Zamjenik predsjedavajućeg Zajedničke komisije za evropske integracije Parlamentarne skupštine BiH Lazar Prodanović izjavio je da od sastanka očekuje da se konačno vidi gdje je to BiH kada je riječ o njenom putu ka EU.
“Dugo su reformski procesi u BiH, ne samo u stanju mirovanja, nego su u stanju nazadovanja. Smatram da će ambasador Satler izvijestiti Zajedničku komisiju za evropske integracije o obavezama BiH prema posljednjem izvještaju Evropske komisije i ovih 14 ključnih obaveza koje treba da ispunimo”, rekao je Prodanović.
ZADNJE VIJESTI IZ Bosna i Hercegovina
