Wednesday, 22. September 2021.
Unsko-sanski kanton 4° C Scattered Clouds

29. Maja. 2021. Sport
Uzalud Dončićeva 44 poena: Clippersi slavili u Teksasu i smanjili u seriji protiv Dallasa

Los Angeles Clippersi ostvarili su pobjedu u gostima kod Dallasa i smanjili prednost Mavericksa u seriji prve runde NBA play-offa na 2-1.

U početku nije djelovalo da će se tako utakmica završiti. Domaćin je odlično otvorio meč i već nakon pet minuta imao vodstvo od 19 poena razlike (30:11).

No, uslijedio je oštar pad u igri Mavsa, što su Clippersi objeručke prihvatili i polovinom druge četvrtine došli do preokreta (44:45). Od tog trenutka gosti su bili bolja ekipa pred 17.700 gledalaca na tribinama American Airlines Centera, da bi u zadnjoj dionici potpuno nadigrali teksaški tim i na kraju slavili s konačnih 108:118.

Pobjedničku ekipu predvodili su Kawhi Leonard (36 poena) i Paul George (29), dok Mavericksima nije pomogla ni izvrsna napadačka predstava Luke Dončića (44 poena), koji je, doduše, zakazao u izvođenju slobodnih bacanja (15-28).

Boston je sinoć na krilima raspucanog Jaysona Tatuma (50 poena) savladao Brooklyn sa 125:119 i smanjio u seriji na 1-2, dok je Atlanta pobjedom nad New Yorkom od 105:94, uz dobro izdanje Trae Younga (21 poen, 14 asistencija), povela sa 2-1.