Subota, 30. Januara 2021.
Unsko-sanski kanton 8° C Light Rain

30. Januara. 2021. Sport
Rukometaši Danske u dramatičnom meču pobijedili Španiju i zakazali finale protiv Švedske
Danci su bolje otvorili meč i već na početku došli do prednosti od dva gola razlike (2:0), a dobrom igrom prije svega u napadu gdje nisu pravili greške i gubili lopte uspjeli su sve vrijeme kontrolisati stečeno vodstvo.Sredinom prvog poluvremena prave seriju od 3:0 i dolaze do četiri gola prednosti (11:7), ubrzo i pet (13:8), a do poluvremena malo su pokvarili efikasnost u napadu i na pauzu otišli s dva gola prednosti. Nakon 30 minuta rezultat je glasio 18:16 za Dance.

Na startu drugog poluvremena Danci opet postižu dva brza gola i dolaze do četiri pogotka prednosti, a tek u 50. minuti Španija je mogla doći do poravnanja, no nisu iskoristili kontranapad.

Nakon toga Danska je opet zaigrala bolje u odbrani, efikasnije u napadu, u 57. minuti opet dolaze do tri gola prednosti (34:31). Ipak, Španija se opet vratila, u posljednjoj minuti imali su šansu za poravnanje, ali su pogodili prečku.

Fantastični Hansen nosio je Dance do pobjede sa 12 postignutih golova, a pratio ga je Saugstrup koji je postigao sedam golova. Na drugoj strani istakao se Dujshebaev sa sedam golova i Figueras sa šest.

Danska će u finalu igrati protiv Švedske koja je rezultatom 32:26 bila bolja od Francuske, a finale, kao i meč za treće mjesto, igraju se u nedjelju.