Petak, 17. Jula 2020.
Unsko-sanski kanton 15° C Light Rain

17. Jula. 2020. Sport
Real Madrid novi prvak Španije u nogometu

Ekipa Real Madrida pobjedom protiv Villarreala rezultatom 2:1 osvojila je 34. titulu prvaka Španije u klupskoj historiji.

Realu je u ovom meču trebala pobjeda kako bi i matematički jedno kolo prije kraja osigurao naslov prvaka, a baš kao što su to uradili u svakom meču nakon pauze zbog pandemije koronavirusa, Kraljevski klub upisao je još jednu pobjedu.

Domaći tim u vodstvo je stigao u 29. minuti kada je asistenciju Modrića u pogodak pretvorio Benzema.

Do poluvremena nije bilo pogodaka, a onda drugi gol za Real Madrid postiže opet Karim Benzema, ovaj put s bijele tačke. Prije toga, Sergio Ramos je pokušao asistirati Benzemi s bijele tačke, no igrači Villarreala su ranije ušli u kazneni prostor, a nakon toga kapiten Kraljevskog kluba predao loptu Benzemi koji je mirno pogodio za 2:0.

Ipak, Zidaneovi igrači nakon pauze uspjeli su ostvariti sve pobjede, za razliku od Barcelone koja je remizirala protiv Seville, Celte Cigo i Atletico Madrida, što je ujedno i razlog zbog kojeg su izgubili titulu.

Barcelona je u večerašnjem meču doživjela poraz od Osasune na svom terenu rezultatom 2:1, dok je Atletico Madrid kao gost bio bolji od Getafea sa 2:0.