Wednesday, 22. September 2021.
Unsko-sanski kanton 4° C Scattered Clouds

2. Juna. 2021. Sport
Ni nestvarna Lillardova noć nije pomogla Portlandu protiv Denvera

Fenomenalan meč odigrali su sinoć Denver Nuggetsi i Portland Trail Blazersi u petoj utakmici četvrtfinalne serije Zapadne konferencije NBA lige, a na kraju su Nuggetsi slavili pobjedu nakon dva produžetka rezultatom 147:140 i poveli su sa 3-2 u seriji.Nestvarnu noć imao je Damian Lillard kod Trail Blazersa i nevjerovatnim šutevima je ostavljao svoj tim u životu, no nije mogao sam protiv Nuggetsa.

Denver je krenuo odlično u meč. Razbijali su Portland u prvom poluvremenu, bilo je čak i 22 poena razlike u drugoj dionici, ali su se Trail Blazersi fenomenalnom završnicom prvog poluvremena vratili na samo minus tri, 65:62.

U nastavku je viđen pravi spektakl. Nuggetsi su imali pobjedu u rukama, ali je Lillard uspio da pogodi trojku za 121:121 i odveo je meč u produžetak.

U prvom produžetku Denver odlazi na plus devet i činilo se kako je sve gotovo. Lillard nije dijelio to mišljenje i zabio je trojku za 135:135 i novi produžetak.

Ipak, u drugom produžetku nije više mogao. Denver je prelomio utakmicu na svoju stranu i došao je do pobjede i vodstva u seriji od 3-2.

Nevjerovatni Lillard je meč završio sa 55 poena (17/24 FG), a bh. centar Jusuf Nurkić je za 24 minute na parketu imao učinak od 13 poena i 11 skokova (5/12 FG).

Nikola Jokić je kod Nuggetsa ubacio 38 poena, uhvatio je 11 skokova i dodao je devet asistencije (14/31 FG), Morris je dodao 28, a Porter JR 26 koševa.

Prolaz u polufinale Istočne konferencije ostvarili su Brooklyn Netsi koji su savladali Boston Celticse sa 123:109 i sa ukupnih 4-1 idu dalje.

James Harden je odigrao sjajan meč i upisao je triple-double učinak od 34 poena, 10 skokova i 10 asistencija. Kod Celticsa Jayson Tatum je ubacio 32 poena.

Aktuelni prvaci Los Angeles Lakersi nalaze se pred eliminacijom iz doigravanja nakon što su poraženi na gostovanju od Phoenix Sunsa 115:85.

Sunsi su do vodstva od 3-2 u seriji došli zahvaljujući još jednoj odličnoj partiju, a najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Devin Booker sa 30 poena.

Kod LA Lakersa LeBron James je ubacio 24 poena, ali nije imao podršku ostatka ekipe i Lakersi su u ozbiljnom problemu.