Utorak, 8. Septembra 2020.
Unsko-sanski kanton 13° C Light Rain

8. Septembra. 2020. Sport
Italija srušila Nizozemsku u Amsterdamu, Sjeverna Irska ponižena na svom terenu

Nogometna reprezentacija Italije pobijedila je Nizozemsku u drugom meču naše grupe u Ligi nacija rezultatom 1:0.Italija je do jedinog pogotka, a na kraju će se ispostaviti i pobjede stigla u prvoj minuti sudijske nadoknade prvog poluvremena kada je Barella pogodio nakon asistencije Immobilea.

Do kraja meča bilo je prilika na obje strane, ali mreže su mirovale i Italija je ostvarila prvu pobjedu u ovom ovom izdanju Lige nacija. S druge strane, ovo je prvi poraz za Nizozemsku nakon što su u prvom kolu bili bolji od Poljske sa 1:0.

U utakmicama Lige B, Rumunija je kao gost bila bolja od Austrije sa 2:1, dok je Škotska istim rezultatom savladala Češku u gostima. Izrael i Slovačka su odigrali susret bez pobjednika (1:1).

Sjeverna Irska, protivnik nogometne reprezentacije BiH u baražu za odlazak na Evropsko prvenstvo, na svom terenu izgubila je rezultatom 5:1 od Norveške.

U Ligi C, Bjelorusija je kao gost bila bolja od Kazahstana sa 2:1, dok je Litvanija bila bolja od Albanije.