Nedjelja, 4. Avgusta 2019.
Unsko-sanski kanton 18° C Broken Clouds

4. Avgusta. 2019. Sport
Ispit zrelosti za Željezničar: Na Grbavicu stiže umorni Zrinjski
Željo je dobro krenuo u novu sezonu i nakon remija bez pogodaka u prvom kolu protiv Borca, uspjeli su slaviti u gostima kod Mladosti pa se nadaju nastavku dobrog niza i protiv umornih Mostaraca.

Naime, Zrinjski je odigrao već šest utakmica u novoj sezoni i sve su bile izuzetno naporne. Nakon poraza od Sarajeva na Koševu i minimalnog trijumfa protiv Veleža, u četvrtak su ostvarili veliki uspjeh izbacivši Utrecht u drugom pretkolu Evropske lige.

Utakmica je bila riješena tek nakon 120 minuta žestoke borbe i pitanje je koliko su se igrači Zrinjskog uspjeli oporaviti za svega tri dana. Za očekivati je da će Plemići igrati u nešto drugačijem sastavu budući da ih već u četvrtak očekuje gostovanje Malmeu u Švedskoj u okviru trećeg pretkola.

Prošle sezone ova dva kluba su se sastala tri puta i zanimljivo da je Željezničar imao bolji učinak. Slavili su na Grbavici rezultatom 2:0, a u Mostaru su u dva preostala meča obje ekipe ostvarile po jedan trijumf.

Široki Brijeg je neprepoznatljiv na otvaranju sezone. Nakon dva poraza od Almatyja u Evropskoj ligi, uslijedio još jedan od Čelika na svom terenu. Potom su samo remizirali sa Slobodom u Tuzli pa im je danas protiv Radnika imperativ pobjeda.

Ekipa iz Bijeljine je također imala promjenjiv start jer se nakon poraza od Slobode iskupila uvjerljivim trijumfom protiv Tuzla Cityja.