Četvrtak, 4. Jula 2019.
Unsko-sanski kanton 11° C Scattered Clouds

4. Jula. 2019. Sport
Čudo na Copa Americi: Peruanci razbili Čileance i najavili osvetu u finalu protiv Brazila
Peru je od prve minute pokazao da je silno motivisan da dođe do pobjede i otvorenom igrom pokazali su Čileancima da ih zanima samo pobjeda. U trećoj minuti Cueva je šutirao pored gola, što je bila prva šansa na meču, a na drugoj strani Aranguiz također nije bio precizan.

Prvi gol postignut je u 21. minuti. Nakon jednog centaršuta s desne strane Carrillo je loše zahvatio loptu glavom, ali ona na njegovu sreću dolazi do Floresa koji preciznim udarcem pogađa za 1:0 i veliko slavlje Peruanaca.

Nogometaši Čilea nisu se ni oporavili, a već su primili drugi gol. Ovaj put strijelac je bio Yotun koji je iskoristio lošu reakciju golmana Čilea koji je napustio svoj gol i kasnije se nije uspio vratiti na liniju.

Embedded video

U drugom poluvremenu Čile je napadao, stvarao šanse i pokušavao doći makar do jednog gola, ali u tome nisu uspjeli, a tačku na ovaj meč stavio je Paolo Guerrero koji u 91. minuti kruniše jednu lijepu akciju Peruanaca za plasman u veliko finale Copa Americe.

Peru će u finalu igrati protiv Brazila koji ih je u grupnoj fazi pobijedio 5:0 te će imati savršenu priliku da se na najbolji mogući način osvete za taj poraz. Ovo će ujedno biti i prvo finale Copa Americe za Peru nakon 1975. godine.